T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Afyonkarahisar Müftülüğü

18.03.2016

Osman MÜDERRİSOĞLU ( 15.01.1981 - 01.11.1985 )

1938 Yılında Burdur’un Bucak İlçesinde doğdu. İlk dini tahsilini babasından aldı. Daha sonra Isparta İmam-Hatip Okulu’nu bitirdi. İmam-Hatiplik görevinden ayrılıp, Konya Yüksek İslam Enstitüsü’ne girdi. Mezun olduktan sonra Müftü Yardımcılığı, Gölgisar, Burdur, Isparta, Manisa Müftülüklerinden sonra 15.01.1981’de Afyonkarahisar Müftülüğüne, 01.11.1985 yılında Antalya Müftülüğüne atandı. Bu görevi sürdürürken 06.01.1998 tarihinde emekli olan Osman MÜDERRİSOĞLU, Antalya 21. Dönem Milletvekili oldu. Evli ve üç çocuk babasıdır.