T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Afyonkarahisar Müftülüğü

21.03.2016

Dursun KAPLAN ( 20.03.2009 - 10.10.2010)

Alaca İlçesi’nin Fakılar Köyünde doğdu.14 yaşında hıfzını bitirdi. İlk ve orta okulu Alaca’da Liseyi Ankara ve Çorum’da okudu.1969-1970 Öğretim yılı yaz döneminde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 16.12.1970 tarihinde Amasya’ da Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı. 16.12.1970 tarihinde Turhal Müftülüğüne atandı.1973 yılında Asteğmen olarak askerliğimi tamamladı.Daha sonra sırasıyla Yüksekova, Göynücek, Alaca, Beypazarı ve Polatlı İlçelerinde Müftülük yaptı.06.11.1995 - 02.10.1998 tarihleri arasında Bitlis İl Müftülüğü görevinde bulundu. 02.10.1998 tarihinde ise Sivas İl Müftüsü olarak atandı ve daha sonra 2001 yılında kendi doğum yeri olar Çorum’ a İl Müftüsü olarak atandı.20.03.2009 tarihinde Afyonkarahisar İl Müftüsü olarak atandı. 10.10.2010 tarihinde Afyonkarahisar İl Müftülüğünden emekli olarak görevden ayrıldı