T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Dinar Müftülüğü

25.02.2020

İLÇE MÜFTÜMÜZ

 

DİNAR MÜFTÜSÜ

Ramazan AVCI (Özgeçmiş)

1975 Yılında  Antalya'da  doğdu. İlkokulu Kızıllı Köyü'nde bitirdikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Kur'an Kursu'nda Hafızlık eğitimini 1986-90 yıllarında tamamladı. Ortaokul ve Liseyi 1990—96 yıllarında  Antalya İmam-Hatip Lisesinde okudu.

1997 yılında  Antalya Müftülüğünde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Aynı yıl Erciyes Üniversitesi İlahiyat  Fakültesi'ni kazandı.

2002 yılında hem bu okuldan mezun oldu hem de Kayseri İhtisas Eğitim Merkez'inde Vaiz ve Müftülük kursu görmeye başladı.

Nisan 2005”te Kayseri İhtisas   Eğitim Merkezi'nden mezun oldu. 06.06.2005- 02.03.2009  tarihleri arasında Antalya Kemer'de Vaiz olarak görev yaptı.

2003-2004 güz döneminde başladığı EÜ.S.BE. Kelam Anabilim Dalında Mastır programı'nı 26.02.2007”de bitirdi.

04.03.2009--05.03.2012 tarihleri arasında Siirt'in Pervari ilçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

06.03.2012 -02.02.2017 tarihleri arasında Burdur'un Karamanlı İlçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

08.02.2017–21.01.2020  tarihleri  arasında Uşak’ın Ulubey İlçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

04.02.2020 tarihlerihinden itibaren Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesinde  İlçe Müftüsü olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.