T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Çay Müftülüğü

13.02.2017

İLÇEMİZ MÜFTÜSÜ ADEM YILDIZ'IN ÖZGEÇMİŞİ

24.08.1979 tarihinde Kastamonu İli Bademci Köyünde doğdu. İlkokulu Bademci Köyünde, İmam Hatip Lisesini Taşköprü İlçesinde 1985-1996 yılları arasında tamamladı.

Üniversite eğitimini 1997-2002 yıllları arasında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığında ki görevine 10.09.1997 Taşköprü ilçesi Kızılcaören Köyü Kalfalı Mahalle Camii İmam Hatibi olarak göreve başladı.

2002-2005 yılları arasında 30 Ay süreyle DİB Selçuk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 12.Dönem Vaizler-Müftüler ihtisas kursunu tamamladı. 2004-2007 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tasavvuf Tarihi Bilim dalında              " Gazzali'ye göre Nefis ve Nefis Eğitimi" konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

17 Mayıs 2005-11 Mayıs 2010 Karabük İli Yenice İlçe Vaizliği,

17 Mayıs 2010-8 Eylül 2014 Giresun İli Şebinkarahisar Müftülüğü,

17 Eylül 2014-23 Ocak 2017 Kastamonu İli Cide Müftülüğü görevlerinde bulundu.

30 Ocak 2017 tarihi itibariyle Afyonkarahisar Çay İlçe Müftülüğü görevi başladı.

Görevleri sırasında Vali ve Kaymakamlardan 2 Takdir Belgesi, 4 Adet Başarı Belgesi, 1 Üstün Başarı Belgesi, 1 defa de maaş ile ödüllendirme almıştır.

Evli ve 4 çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.