T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sinanpaşa Müftülüğü

21.07.2020

Sinanpaşa İlçe Müftülüğü Vekaletle Kurban Standı Açıldı

Vekaletle Kurban Tanıtım Standı

Sinanpaşa İlçe Müftülüğünce “Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekâleten Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında bilgilendirme yapmak amacıyla tanıtım stantları açıldı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen “Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekâleten Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla, Sinanpaşa İlçe Müftülüğünce “Vekâleten Kurban Tanıtım ve Bağış Kabul Stantları” kuruldu.

Stantları ziyaret eden İlçe Müftüsü Murat KAYA, kurban bağış stantlarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında stant görevlilerinden bilgiler aldı.

Sinanpaşa İlçe Müftülüğü ve TDV Sinanpaşa Şubesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da vekâletle kurban hizmetleri için vatandaşların hizmetinde olduklarını belirten İlçe Müftüsü KAYA, bu yıl ilk defa vatandaşların vekâlet yoluyla kurban bağışını rahatça yapabilmeleri için İlçe Merkezinin ve İlçeye bağlı Beldelerinin merkezlerine “Kurban Bağış Stantları” açtıklarını ve vekâlet yoluyla kurban bağış standının 31 Temmuz’a kadar açık kalacağını belirterek kurban bedelinin yurt içi 975 TL, yurt dışı ise 825 TL olduğunu hatırlattı.

Vekâlet yoluyla kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara açılan stantta görevlilerin yardımcı olacağını ifade eden İlçe Müftüsü KAYA, " Vatandaşlarımız kurbanlarını İlçe Müftülüğümüze, TDV Sinanpaşa Şubemize bizzat gelerek veya cami ve Kur’an kurslarımızdaki din görevlilerimiz aracılığıyla isterlerse de ilgili banka şubelerine giderek bağış yapabilirler. Ayrıca, vekâlet yoluyla kurban kestirecek vatandaşların kurban bedellerini bagis.tdv.org.tr adresinden de kendileri yapabileceklerdir." ifadelerini kullandı.