T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sinanpaşa Müftülüğü

17.07.2016

OSMAN ŞEN

Osman ŞEN, Bursa’nın İznik İlçesine bağlı Elmalı Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulunu doğduğu köyde bitirdi. İstanbul / Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Hasköy Arabacılar Mahallesi Kur’an Kursu’nda okudu. 1981 yılında Bursa İmam-Hatip Lisesi’nden, 1985’te de Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 10.08.1981 tarihinde açıktan atandığı İnegöl Esenköy Camii’nde bir yıl, Bursa Merkez Harmanyeri Camiinde de 6 yıl olmak üzere toplam 7 yıl İmam-Hatiplik görevini yaptı. Kısa dönem askerlik görevini tamamladıktan sonra, 05.04.1988 tarihinde Tunceli İli Mazgirt İlçesine Müftü olarak atandı. 01.04.1989 tarihinden itibaren Din Görevlisi olarak Almanya’ya gönderildi. 01.04.1995’te yurtdışı görevinden döndükten sonra bir süre Tunceli / Mazgirt Vaizliğini, bir yıl süreyle de Giresun İli Alucra İlçe Müftülüğü görevlerini sürdürdü. Daha sonra sırasıyla; 14.11.1996 – 17.09.2001 tarihleri arasında Afyon / Sincanlı İlçesi, 18.09.2001 – 19.09.2005 görev yaptı.