T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sinanpaşa Müftülüğü

21.07.2016

KAMİL KIRKIZ

KAMİL KIRKIZ ÖZGEÇMİŞ 10.01.1968 tarihinde Konya’nın Meram İlçesine bağlı Hasan Şeyh Köyünde doğdu. İlkokulu Hasan Şeyh köyünde okudu. 1988 yılında Konya İmam Hatip Lisesini bitirdi. 13.06.1989 tarihinde İzmir’in Kınık İlçesi Merkez Osmaniye Camii İ.Hatibi olarak göreve başladı. 1989 yılında evlendi. 1991-1993 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksek Okulunu okudu. Aynı yıllarda İzmir – Konak Merkez Şeyh Camii M.Kayyımı olarak görev yaptı. 1993-1996 yılları arasında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okudu ve 02.07.1996 tarihinde İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 06.10.1997 ila 30.07.1999 tarihleri arasında Konya Selçuk Eğitim Merkezi İhtisas Kursunu tamamladı. Bu arada 1993 -1999 yılları arasında Konya Selçuklu Merkez Halkabi Köşk Camii M.Kayyımı olarak görev yaptı. 16.11.1999 yılında Tunceli’nin Hozat İlçesine Müftü olarak atandı. Kısa dönem askerlik ve üç yıl Müftülük hizmetinden sonra 02.08.2003 tarihinde Yurt Dışı (Fransa)’na Din Görevlisi olarak gönderildi. Anılan görevimden 02.08.2007 tarihinde döndü. Dönüşte 2007 yılında Tunceli İl Müftü Yardımcısı olarak atandı. Anılan görevimden 20.11.2009 tarihinde ayrılarak, 02.12.2009 tarihinde Afyonkarahisar - Sinanpaşa İlçe Müftüsü olarak göreve başladı ve 15.01.2016 tarihinde Kula İlçe Müftüsü olarak atandı ve buradaki görevinden ayrıldı. Evli bir kız ve iki oğlu var.